25

 BORSA BAŞKANI NEŞET YAVUZ TERÖRÜ SERT BİR DİLLE KINADI…

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanını Neşet Yavuz önceki gün Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde görev dönüşündeki askere bombalı saldırı düzenlenmesinin ardından şehit düşen Uzman Onbaşı Mehmet Kara ‘nın şehit edilmesi üzerine basın açıklamasında bulundu.
Yavuz konuşmasında şunları söyledi; “Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde görev dönüşünde askerimize bombalı saldırı düzenlenmesi sonucunda Kırşehirli Uzman Onbaşı Mehmet Kara ‘nın şehit edilmesi yüreğimizi parçalamıştır. Askerimize polisimize ve masumların canına kasteden terörün her türlüsünü lanetle kınıyoruz. Bu saldırılar ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuruna yöneliktir. Hayatını kaybeden askerimiz için acımız sonsuzdur. Bu tür terör saldırıları karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumalıyız.” dedi.
Başkanı Yavuz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Son günlerde Çok sayıda asker polis ve vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı terör saldırısını borsamız adına lanetliyoruz. İnanıyoruz ki devletimiz bu terör saldırılarının gereğini yapacaktır. Terör hiçbir zaman Ülkemize fayda vermemiş vermeyecektir. Bu güne kadarki terör saldırılarında Hayatını kaybeden Asker,Polis güvenlik görevlilerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah hepsinin ailesine sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağ olsun”.dedi.
Yavuz sözlerine şöyle devam etti ; “ Bu ülkenin tüm vatandaşları olarak, bu terör olaylarından büyük elem, üzüntü ve geleceğe yönelik kaygı duymaktayız. Oyuna gelmeyeceğiz. Burada dikkate edilmesi gereken husus şudur, Her türlü terör, özgürlüklerimizi kısıtlıyor,dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Terör ve teröristler herkesin kendi işine huzur içinde odaklanmasını engelliyor, geleceğimizi karartıyor,ocakların sönmesine neden oluyor.Her türlü terörün ve teröristin çocuklarımızın geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz.Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacağız.
Ülkemizin bütünlüğünü korumak, halkımızın esenliğini sağlamak, güven ve huzuru hukukun içinde kalarak hayata geçirmek devletin görevidir.Açıktır ki, kamu düzenini tesis etmek devletin asli yükümlülüğüdür.Bunlar olmazsa üretim olmaz, hizmet olmaz, istihdam olmaz, eğitim olmaz , refah artmaz, çocuklarımız için mutlu bir gelecek tesis edemeyiz.Tüm halkımız gibi bizler de bu artan terör dalgasından üzüntü ve kaygı duyuyoruz. Bizler, kamu güvenliğinin hukukun içinde kalarak sağlanması amacıyla gerekli bütün önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Annelerinin gözyaşını dindirecek, silahı kavgayı sona erdirecek her türlü çözümü destekliyoruz ancak elinde silah olanlarla değil, sırtını silaha dayayanlarla değil sorunu hak adalet ve eşit vatandaşlık biliniciyle çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Bu çerçevede, bu dertle dertlenen, bu kaygıyı taşıyan, bu hasiyetleri taşıyan herkesi ve her kesimi her türlü teröre hayır demesi gerektiğini söylüyoruz.
Biz bundan önce Çanakkalede, Kurtuluş savaşında , Kıbrısta olduğu gibi Türkü,Kürdü,Çerkezi,Lazı,azerisi,Göçmeni ile yine bu güzel ülkemiz için birlikte hareket edeceğimizden kimsenin en küçük bir endişesi olmasın. Biz et ile tırnak gibiyiz bizi hiçbir güç birbirimizden ayıramaz.Biz bu tür ayrıştırmalara ve ötekileştirmelere fırsat vermeyeceğiz.”
Dedi.

Okunma Sayısı: 2917
resim