28

 BORSA BAŞKANI NEŞET YAVUZ TARIM BAKANIMIZ MEHDİ EKER İLE ÜYELERİNİ BULUŞTURDU…

 

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz Borsa Üyelerini ve Şehrimiz besicilik işletmecilerine yönelik vermiş olduğu sabah kahvaltısında Tarım Bakanımız Mehdi Eker ‘i bir araya getirdi.

 

Kırşehir Ticaret Borsası üyeleri, şehrimiz esnafları  ve besicilerle bir araya gelen  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e, Bakanlık Genel Müdürü ,Genel Müdür Yardımcıları , Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,Millet vekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Arslan, Eski Millet vekilleri Hacı Turan ve Mikail Aslan, İlçe Belediye Başkanları ,Tarım İl Müdürü,TMO Müdürü,Daire amirleri  ve çok sayıda davetli katılırken,Ticaret Borsasından Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz, Başkan Yardımcıları Atilla Tan ve Davut Bulut,Yönetim Kurulu Üyeleri Nebi Sarı Abdullah Dağıstan, Meclis Başkanı Süleyman Kaya, Başkan vekilleri  Necaattin Torun , Şaban Çelik, meclis üyeleri ve borsa üyeleri katıldılar.

 

Lise caddesi üzerinde gerçekleştirilen kahvaltıda  Bakan Eker, “ Kırşehir’in Hayvancılık Konusunda marka şehir olma yolunda ilerlediğini bununda en büyük göstergesinin entegre tesislerin sayısının artmış olmasından görebilmekteyiz. Bizim hükümetimizden önce Kırşehir devlet desteklerinden 200 bin TL. pay alırken bugün bu miktarın 2014 yılı sonu itibari ile bu oranın 70 katına ulaşmaktadır.

Öte yandan Kırşehir ve Kırşehir gibi IPART kapsamına dahil edilmeyen illere Geçen Başbakanımızın buradaki konuşmasında da değindiği gibi IPART tan eksik olmayan hatta daha iyi olan Kırsal Kalkınma ve benzeri desteklerden de buraları faydalandıracağız. Yeter ki siz bize destek olun yetkimizi devam ettirin.Biz Tarım ve Hayvancılığa çok büyük önem vermekteyiz.”dedi.

 

Konuşmasının ardında Borsa üyeleri ve vatandaşlar ile hayvancılık ve tarım ile ilgili sıkıntılarını dinlemek üzere yaklaşık 2 saat süren bir açık hava oturumu yaptı.Burada hayvancılık sektöründeki en büyük sıkıntıların girdi maliyetlerinin yüksek olması IPART a Kırşehir’in alınmaması ve Kırsal Kalkınma desteklerine yapılan desteklerin sadece 1/6 sının kabul görmesi bu oranın bu dönem maksimum düzeyde olması gerektiği konuşuldu.

 

Öte yandan Ticaret Borsası Neşet Yavuz Bakan Mehdi Eker’e Kırşehir ilimizin Hayvancılık  ve Tarım konularında bir brifing verdi.

Okunma Sayısı: 2377
resim