05

 Stoklarımızda bulunan Hububat,Bkaliyat aşağıda belirtilen esaslar dahilinde 01-28 ŞUBAT 2019 tarihleri arasında satılacaktır.

 1-MAKARNALIK BUĞDAYLAR:

 kullanıcılarına Makarna fabrikaları,İrmik şehriye fabrikaları,üretiminde makarnalık buğday kullanan bulgur fabrikaları, enfazla 1 aylık fiili tüketimlerinin %50'sine kadar peşin bedeli mukabili satılacaktır.

 2-EKEMEKLİK BUĞDAYLAR:

Ekmeklik buğdaylar Un fabrikalrı,üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur fabrikalrı,Biküvi  fabrikalrına

 Düşük vasıflı Buğdaylar:

 Un fabrikaları,Biküvi fabrikalarına,besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmelere,Yem fabrikalrına, Peşin bedel mukabili 90 güne kadar vadeli ve vade farksız olarak sözleşeme imzalanarak satılacaktır.

Satışa açılan stoklarda aynı anda peşin ve vadeli vade farksız satış talebi gelmesi durumlarda öncelik peşin satışa verilecektir.

 3-ARPA:

Besici ve yetiştiriciler,kendi yemini kendisi imal eden işletmelere,En fazla 1 aylık fiili tüketimleri kadar peşin bedel mukabili satılacaktır.

 4-MISIR:

Mersin Şube Müdürlüğünde stoklu bulunan ithal mısırlar 1.000TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili yanı sıra kati teminat ve mal bedeli teminatı almak suretiyle 180 güne(6Ay) kadar vadeli ve vade farksız olarakta satıla bilecektir.

Satışa açılan stoklara aynı anda peşin ve vadeli vade farksız satış talebi gelmesi durumunda öncelik peşin satışa verilecektir.

 5- NOHUT-MERCİMEK:

Serbest olarak Kişi ve Kuruluş ayrımı yapılmaksızın peşin bedel ve vadeli ve vade farksız olarak satılacaktır.

Satışlara yoğun talep gelmesi durumunda,yoğun talep gelen işyeri stokları başvuru sahiplerine eşit miktarda dağıtılacaktır.

Daha deylı bigi almak isteyenler 0386 252 6323 nolu telden veya kisehir.sube@tmo.gov.tr mail adresinden temin edebilirler

 

 

Okunma Sayısı: 3845