KTB DUYURULAR


09

  MISIR= Kuruluşumuz mısır stokları Adıyaman,Batman,Diyarbakır,Gaziantep,Şanlıurfa şube Müdürlükleri stokları 1.250 TL/Ton diğer şube stokları 1.300 TL/Ton ve ithal mısır ise 1.325 TL/Ton fiyatlarla besici ve yetiştiricilere, yem fabrikalarına,n,şasta,mısır irmiği ve biyoetanol fabrikalarına satışa açılmıştır.

  Satışa açılanstoklar ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgiler www.tmo.gov.tr web adresinden ve şube müdürlüklerimizden öğrenile bilecektir.

  BAKLİYAT= Kuruluşumuzca stoklarımızda kalibre edilmiş (2 Kg'lik paketli) nohut ve yeşil mercimeklerin perakende ve toptan  satışına 01.06.2020 tarihi itibariile kişi ve kurulu ayrımı yapılmaksızın peşin bedel mukabili olarak devam edilecektir. Natürel nohutlar (ELÜS dahil) satışa kapatılmıştır.

  PİRİNÇ-ÇELTİK= Kuruluşumuz stoklarında bulunan 10.000 Ton pirinç marketlere (gıda perakendicileri),12.979 Ton çeltik stoku çeltik fabrikalarına yönelik olarak TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden toptan satışa açılmıştır.

   Bilindiği üzere Kuruluşumuzun Elektronik Ürün Senetli(ELÜS) stokları ile ithal ürünlerin şartlı satış işlemi web tabanlı ''ELÜS SATIŞLARI'' platformu üzerinden yapılmaktadır. Söz konusu platformun ismi ''TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU'' olarak değiştirilmiştirkullanıcılar yeni platforma aynı mail adresleri ve şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.

  Platforma ilk defa üye olacak kişi ve firmaların; internet üzerinden üye olması, üyeliğini ve üye olurken girdiği bilgilerin doğruluğunu hinterlandında bulunduğu TMO şube Müdürlüğüne giderek onaylatması gerekmektedir.

  ilgilenen üyelerimiz daha detaylı bilgileri bulundaklrı ildeki şube Müdürlüklerinden ve www tmo.gov.tr adresinden ve genelmüdürlük 0 312 4163000 nolu teleden temin edebilirler.

Okunma Sayısı: 257